Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Części samochodowe do SMART

Szukasz części motoryzacyjnych do SMART? Wybierz model z poniższej listy i sprawdź nasz szeroki asortyment auto części do SMART:

Części Smart w sklepie Motoszef.pl

W sklepie internetowym MotoSzef.pl zawsze znajdzesz wysokiej jakości auto części do samochodów marki Smart w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep online oferuje bardzo szeroki wybór części zamiennych oraz auto akcesoria do Smart, a także innych marek samochodów. Spośród najczęściej poszukiwanych produktów w naszym katalogu części do samochodów marki Smart możemy wyróżnić tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory oraz inne elementy zawieszenia, części układu napędowego i wydechowego, a także wszelkie filtry i oleje oraz inne płyny eksploatacyjne.

Nasz obszerny katalog części pozwala na szybkie i sprawne znalezienie oraz dobranie odpowiednich części do konkretnego modelu Smart. Wyszczególnione dla każdego naszego produktu numery identyfikacyjne pozwalają na bezproblemowe dobranie oryginalnych części lub ich wysokiej jakości zamienników, które będą idealnie pasować w miejsce podzespołów montowanych fabrycznie. Zdajemy sobie również sprawę jak istotny jest czas w przypadku naprawy samochodu dlatego zapewniamy dostawę wybranych części w jak najkrótszym czasie.

Historia marki Smart

Smart to relatywnie młoda marka, jednak cieszy się ona wielką popularnością. Z pewnością wiele osób zna małe oraz zwrotne pojazdy, które świetnie sprawdzają się podczas jazdy miejskiej. Na uwagę zasługuje fakt, że została ona stworzona przez markę Mercedes oraz producenta zegarków Swatch. Rokiem utworzenia opisywanego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego był 1994. Należy jednak wiedzieć, że sprzedaż pojazdów nastąpiła dopiero cztery lata później. Historia marki Smart nie jest zbyt długa. Za głównego pomysłodawcę uznaje się Nicolasa Hayek. To szwajcarski biznesmen, który specjalizował się w produkcji oraz sprzedaży nowoczesnych zegarków Swatch. Pragnął on wypuścić na rynek samochód, który będzie cechował się mikroskopijnymi wymiarami oraz ekonomicznym działaniem. Głównym celem było to, aby pojazd nie zajmował zbyt dużej ilości miejsca. Wszystko po to, aby poruszanie się po zatłoczonych miejskich ulicach było łatwiejsze. Auto miało gwarantować lekkie kierowanie, a zarazem wysoki poziom bezpieczeństwa. Pomysłodawca przedstawił swój projekt większości popularnym koncernom. Niestety odzew był niewielki, a większość przedsiębiorstw motoryzacyjnych nie była zainteresowana nawiązaniem współpracy. Wyjątek stanowiła marka Mercedes, która ujrzała potencjał w zaproponowanym pojeździe. Zdecydowała się ona nawiązać współpracę i stworzyć projekt działający pod nową nazwą. Na uwagę zasługuje fakt, że nazwa Smart jest połączeniem S (Swatch), M (Mercedes) oraz słowa "art".

Z założenia pojazd Smart miał pomieścić jedynie dwie osoby. Na rynku znajdowały się już niewielkie i tanie w utrzymaniu pojazdy, jednak były one czteroosobowe. Model dwuosobowy umożliwił skrócenie długości pojazdu niemal o połowę. Duże znaczenie miał również pojemny bagażnik, gdzie można przechowywać np. zakupy. Oczywiście nie należy przesadzać z bagażami, ponieważ wielkość bagażnika nie jest aż tak duża, jak mogłoby się wydawać. Nie jest to auto, które sprawdzi się w podróży. Nie taka była również koncepcja twórcy. Pojazd miał sprawdzić się przede wszystkim podczas codziennego życia. Ulice dużych miast stawały się coraz bardziej zatłoczone. Problemem było nawet zaparkowanie pojazdu w centrum. Prognozowano, że w kolejnych latach aut na drodze będzie przybywać, a sprawne poruszanie się zostanie jeszcze bardziej utrudnione. Jak się okazało diagnoza była trafna. Smart miał być również autem tanim w zakupie. Wszystko po to, aby na zakup mogły sobie pozwolić nie tylko zamożne osoby. Oczywiście nie oznaczało to rezygnacji z wysokiej jakości. Priorytetem było to, aby pojazd był niezawodny, a zarazem nie stwarzał żadnego zagrożenia dla kierowcy lub innych uczestników ruchu drogowego. Po nawiązaniu współpracy z koncernem Mercedesa rozpoczęto prace nad pierwszym samochodem. Przedsiębiorstwo produkcyjne miało swoją siedzibę w Lotaryngii. Silniki były jednak montowane w Berlinie.

Najpopularniejsze modele Smart

Pierwszy samochód Smart trafił do sprzedaży w 1998 roku. Warto wspomnieć, że Smart produkowany był w trzech różnych wariantach. Do dyspozycji mieliśmy więc takie modele, jak Smart ForTwo, Smart ForFour oraz Smart Roadster. Smart Roadster występował zarówno w wersji klasycznej, jak i cabrio. Niestety dość szybko marka Smart popadła w tarapaty finansowe. Z tego powodu konieczne było zawężenie zakresu produkcji. Zrezygnowano z modeli Smart ForFour oraz Roadster. Oznacza to, że w sprzedaży znajdował się wyłącznie model dwuosobowy, czyli ten, który cieszył się największym zainteresowaniem. Po pięciu latach podjęto decyzję o zmianie nazwy oraz loga przedsiębiorstwa. Spółka pierwotnie nazywała się MCC Smart. Po zmianach nosiła ona nazwę Smart GmbH. Wprowadzone modyfikacje miały również znaczenie symboliczne. Uważano, że zapoczątkują one prężny rozwój marki. Na rynek trafił również zupełnie nowy slogan "open your mind", który wzbudzał pozytywne skojarzenia. W roku 2003 do sprzedaży trafił Smart ForTwo drugiej generacji. Auto posiadało bogate wyposażenie, które zapewniało wysoką wygodę użytkowania. Wdrożono również zmiany w zawieszeniu. Nowością były miękkie amortyzatory.

TOP-5 MODELI MARKI SMART

Auto części Smart w naszym sklepie internetowym

W ofercie sklepu internetowego MotoSzef znajdują się tanie i wytrzymałe części motoryzacyjne Smart. Proponowane przez nas produkty pochodzą z legalnej dystrybucji, co oznacza, że są one zweryfikowane i wysokiej jakości. Wszystkie auto części Smart spełniają aktualnie obowiązujące normy, a więc bez problemu mogą być montowane w pojazdach. Posiadamy szeroko wybór części motoryzacyjnych Smart do wszystkich najpopularniejszych modeli tej marki. Stale poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty. Z przyjemnością doradzimy wybór odpowiedniej części.