Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Części samochodowe do SAAB

Części Saab w sklepie Motoszef.pl

W sklepie internetowym MotoSzef.pl zawsze znajdzesz wysokiej jakości auto części do samochodów marki Saab w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep online oferuje bardzo szeroki wybór części zamiennych oraz auto akcesoria do Saab, a także innych marek samochodów. Spośród najczęściej poszukiwanych produktów w naszym katalogu części do samochodów marki Saab możemy wyróżnić tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory oraz inne elementy zawieszenia, części układu napędowego i wydechowego, a także wszelkie filtry i oleje oraz inne płyny eksploatacyjne.

Nasz obszerny katalog części pozwala na szybkie i sprawne znalezienie oraz dobranie odpowiednich części do konkretnego modelu Saab'a. Wyszczególnione dla każdego naszego produktu numery identyfikacyjne pozwalają na bezproblemowe dobranie oryginalnych części lub ich wysokiej jakości zamienników, które będą idealnie pasować w miejsce podzespołów montowanych fabrycznie. Zdajemy sobie również sprawę jak istotny jest czas w przypadku naprawy samochodu dlatego zapewniamy dostawę wybranych części w jak najkrótszym czasie.

Historia marki Saab

Saab, czyli Svenska Aeroplan Aktie Bolage to marka, która cieszy się na rynku europejskim coraz większym zainteresowaniem. Została ona założona w 1937 roku w Szwecji. Początkowo była to firma funkcjonująca w branży lotniczej. Dopiero po pewnym czasie działalności wkroczyła ona na rynek motoryzacyjny. Pierwsze samochody osobowe pojawiły się w ofercie po drugiej wojnie światowej, kiedy popyt na samoloty myśliwskie znacząco się zmniejszył. Był to idealny moment na to, aby rozszerzyć profil działalności. Oczywiście nie zrezygnowano całkiem z produkcji myśliwców. Stworzono autonomiczny dział, który specjalizował się w produkcji samochodów. Nosił on nazwę Saab Automobile AB. Pierwszy prototyp samochodu osobowego to Ursaab 92001. Został on doceniony z uwagi na znakomite parametry aerodynamiczne. Pracę nad tym modelem trwały do 1946 roku. To właśnie wtedy auto trafiło do sprzedaży. Początkowy nakład nie był jednak zbyt wysoki, gdyż wynosił jedynie 700 sztuk. Priorytetem marki Saab był najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dążono do tego, aby zapewnić wysoki komfort użytkowania pojazdu. Ciekawym jest, że przedsiębiorstwo zdecydowało się na fabryczny montaż klatki bezpieczeństwa w samochodzie.

Najpopularniejsze modele Saab

W roku 1955 powstał świetnie znany model Saab 9-3. Zamontowano w nim dwucylindrowy silnik o mocy 25 KM. Maksymalna prędkość, którą mógł rozwinąć ten model wynosiła 100 km/h. Na tamten okres był to dość imponujący wynik. Interesującym faktem jest to, że początkowe modele marki Saab produkowane były wyłącznie w kolorze butelkowej zieleni. Wynika to z faktu, że w tamtych czasach był to jedyny dostępny barwnik. Służył on do produkcji sprzętu wojskowego, jednak po zakończeniu drugiej wojny światowej został on przekazany do innych celów produkcyjnych. Saab 9-3 trafił na rynek USA, gdzie cieszył się ogromną popularnością. Niedługo potem powstał prototyp modelu Gran Turismo 750. Po raz pierwszy został on zaprezentowany właśnie w Stanach Zjednoczonych. Ten model Saaba posiadał podwójny gaźnik. Silnik o mocy 50 KM pozwalał osiągać znacznie wyższe prędkości. Innowacją było również zastosowanie pasów bezpieczeństwa, które pojawiły się w pojazdach marki Saab pierwszy raz.

Prawdziwą dumą marki Saab był model 96. Jego premiera miała miejsce w 1960 roku. Generował on wysoki poziom sprzedaży przez kolejne dwadzieścia lat. Śmiało można powiedzieć, że jest to kultowy model dla marki Saab. W 1986 roku na rynku pojawił się również model Saab 99. Został on wyposażony w podgrzewane fotele, a także modernistyczne zderzaki. Nowością były również spryskiwacze oraz wycieraczki, które znajdowały się na przednich światłach pojazdu. Na uwagę zasługuje również fakt, że Saab 99 był wyposażony w silnik z elektrycznie sterowanym wtryskiem paliwa. Maksymalna moc silnika to 110 KM.

W okresie 1970-80 marka Saab wprowadziła wiele zmian. Zmodyfikowano m.in. sposób numeracji pojazdów. To właśnie w tym okresie powstał Saab 900, który został sprzedany w nakładzie około 900 tysięcy sztuk. Do dnia dzisiejszego uchodzi on za jeden z najlepszych modeli tej marki. Duże znacznie ma również to, że w tym modelu pojawiło się wspomaganie ABS. W roku 1985 koncern GM zakupił połowę udziałów przedsiębiorstwa Saab. Niestety nie poprawiło to sytuacji finansowej marki, która powoli zbliżała się do bankructwa. W 2011 roku aktualny właściciel Saaba złożył wniosek o ogłoszenie upadłości firmy. Było to równoznaczne z końcem historii marki Saab.

TOP-5 MODELI MARKI SAAB

Auto części Saab w naszym sklepie internetowym

W ofercie sklepu internetowego MotoSzef znajdują się wysokiej klasy części zamienne Saab. Są to produkty pochodzące z legalnej dystrybucji, tak więc spełniają one wszystkie aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Szeroki wybór części motoryzacyjnych do marki Saab sprawia, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Proponowane auto części Saab wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Są to produkty o wysokiej żywotności, które bezproblemowo przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Części samochodowe Saab znajdujące się w naszej ofercie są nie tylko trwałe, ale również tanie.