Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Części samochodowe do MINI

Szukasz części motoryzacyjnych do MINI? Wybierz model z poniższej listy i sprawdź nasz szeroki asortyment auto części do MINI:

Części MINI w sklepie Motoszef.pl

W sklepie internetowym MotoSzef.pl zawsze znajdzesz wysokiej jakości auto części do samochodów marki MINI w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep online oferuje bardzo szeroki wybór części zamiennych oraz auto akcesoria do MINI, a także innych marek samochodów. Spośród najczęściej poszukiwanych produktów w naszym katalogu części do samochodów marki MINI możemy wyróżnić tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory oraz inne elementy zawieszenia, części układu napędowego i wydechowego, a także wszelkie filtry i oleje oraz inne płyny eksploatacyjne.

Nasz obszerny katalog części pozwala na szybkie i sprawne znalezienie oraz dobranie odpowiednich części do konkretnego modelu MINI. Wyszczególnione dla każdego naszego produktu numery identyfikacyjne pozwalają na bezproblemowe dobranie oryginalnych części lub ich wysokiej jakości zamienników, które będą idealnie pasować w miejsce podzespołów montowanych fabrycznie. Zdajemy sobie również sprawę jak istotny jest czas w przypadku naprawy samochodu dlatego zapewniamy dostawę wybranych części w jak najkrótszym czasie.

Historia marki MINI

MINI to marka, która słynie z niewielkich, ekonomicznych oraz wygodnych samochodów. Są to pojazdy typowo miejskie, które wybierane są przede wszystkim przez osoby, które cenią sobie oszczędność gotówki. Początki marki przypadają na rok 1959. Należy jednak wiedzieć, że nazwa Mini pojawiła się dopiero dwa lata później. Wcześniej samochody tej marki występowały pod nazwą Austin bądź Morris. Na uwagę zasługuje również transformacja nazwy, która nastąpiła w roku 2001. To właśnie wtedy marka Mini została przejęta przez koncern BMW. Od tego czasu zaczęła być ona pisana drukowanymi literami - właśnie dlatego współczesne modele znamy pod nazwą MINI. Pojazdy opisywanej marki trafiły na rynek ze względu na kryzys sueski. To właśnie wtedy ceny paliwa w Wielkiej Brytanii poszły mocno w górę. Postanowiono stworzyć auto, które będzie niedrogie, a zarazem komfortowe. Dążono do obniżenia kosztów utrzymania pojazdów. Priorytetem było więc zredukowanie poziomu spalania. Pomysłodawcą był Alec Issigonis. To właśnie on był głównym projektantem, a zarazem inżynierem. Jego wielką pasją były również innowacyjne technologie. Jego sprzymierzeńcem został Leonardo Lord. Był on prezesem koncernu British Motor Corporation. Prototyp przedstawiony przez Issigonis'a okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Trzeba jednak wspomnieć, że początkowo nie występował on pod nazwą Mini. Auto zostało nazwane Orange Box, czyli Pomarańczowe Pudełko. Zostało ono wyprodukowane w zaledwie dwa lata. Oczywiście prawa do sprzedaży miało przedsiębiorstwo BMC. Model ten trafił do produkcji seryjnej, a więc na ulicę wyjechała ogromna ilość wspomnianych samochodów.

Celem konstruktora było to, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń wewnątrz auta. Jedynie 10% jego długości miało być wykorzystane na silnik oraz niezbędne podzespoły. Ważne było również to, aby auto skręcało przednimi kołami. Stworzenie takiego samochodu nie było łatwe. Nad projektem pracował niewielki zespół doświadczonych konstruktorów. To Alex Moulton odpowiada za gumowe zawieszenie, czy też ponadprzeciętną zwrotność pojazdu. Podczas projektowania podejmowano liczne decyzje o wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań. Wszystko po to, aby prototyp był maksymalnie dopracowany. Plusem był również wyjątkowo czuły układ kierowniczy, który szybko reagował na ruchy kierowcy. Zastosowano tutaj komponenty znane z m.in. łodzi podwodnych. Trzeba również wspomnieć, że omawiany pojazd został wyposażony w opony o wyjątkowej żywotności. Mogły one pozostać w dobrym stanie nawet przez 5000 km. Dodatkowo w autach Mini możliwe było stosowanie jednego typu oleju do skrzyni biegów oraz silnika. Niosło to za sobą sporą oszczędność gotówki. W tworzonym pojeździe wprowadzono jeszcze jedną istotną zmianę. Gaźnik został umieszczony za silnikiem. Do tej pory był on umieszczany przed nim. Moc silnika nie była zbyt wysoka, ponieważ wynosiła ona 34 KM.

Najpopularniejsze modele MINI

Pierwszy samochód Mini nie cieszył się zbyt wielką popularnością bezpośrednio po premierze. Dopiero po pewnym czasie model ten okazał się prawdziwym hitem. Najprawdopodobniej było to spowodowane tym, że auto zaczęło być promowane przez gwiazdy światowego formatu. Chętnie wybierali go artyści, którzy byli cenieni przez społeczeństwo. Z tego powodu auto Mini zaczęło cieszyć się ogromną popularnością. Pojazdy marki Mini zyskały również duże zainteresowanie Johna Coopera. To właśnie z tego powodu na rynek trafił MINI Cooper oraz MINI Cooper S. Odmiana S to sportowa wersja pojazdu, która odniosła sukces w wyścigach rajdowych. Pozytywnie wpłynęło to na wizerunek marki. Z czasem auta Mini zostały docenione niemal na całym świecie. Produkcja miała miejsce w m.in. Australii, Hiszpanii, czy też Afryce Południowej. Warto wiedzieć, że przez dziewięć pierwszych lat auta Mini nie posiadały opuszczanych szyb. Dopiero po tym czasie wprowadzono możliwość ich spuszczania. W późniejszym okresie marka należała do spółki MG Rover. Po jej upadku finansowym trafiła ona pod skrzydła BMW. Marka MINI zyskała drugie życie, a pojazdy stały się maksymalnie dopracowane.

TOP-5 MODELI MARKI MINI

Auto części MINI w naszym sklepie internetowym

W ofercie sklepu internetowego MotoSzef znajdują się wysokiej klasy części zamienne MINI. Są to produkty pochodzące z legalnej dystrybucji, tak więc spełniają one wszystkie aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Szeroki wybór części motoryzacyjnych do marki MINI sprawia, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Proponowane auto części MINI wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Są to produkty o wysokiej żywotności, które bezproblemowo przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Części samochodowe MINI znajdujące się w naszej ofercie są nie tylko trwałe, ale również tanie.