Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Części samochodowe do LAND ROVER

Części Land Rover w sklepie Motoszef.pl

W sklepie internetowym MotoSzef.pl zawsze znajdzesz wysokiej jakości auto części do samochodów marki Land Rover w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep online oferuje bardzo szeroki wybór części zamiennych oraz auto akcesoria do Land Rovera, a także innych marek samochodów. Spośród najczęściej poszukiwanych produktów w naszym katalogu części do samochodów marki Land Rover możemy wyróżnić tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory oraz inne elementy zawieszenia, części układu napędowego i wydechowego, a także wszelkie filtry i oleje oraz inne płyny eksploatacyjne.

Nasz obszerny katalog części pozwala na szybkie i sprawne znalezienie oraz dobranie odpowiednich części do konkretnego modelu Land Rovera. Wyszczególnione dla każdego naszego produktu numery identyfikacyjne pozwalają na bezproblemowe dobranie oryginalnych części lub ich wysokiej jakości zamienników, które będą idealnie pasować w miejsce podzespołów montowanych fabrycznie. Zdajemy sobie również sprawę jak istotny jest czas w przypadku naprawy samochodu dlatego zapewniamy dostawę wybranych części w jak najkrótszym czasie.

Historia marki Land Rover

Marka Land Rover cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od 1948 roku. Sławę przyniosły jej w szczególności modele terenowe. Jest to również marka, która produkowała pojazdy wojskowe. Warto wiedzieć, że wspomniane auta powstały na skutek fascynacji amerykańskimi samochodami Jeep. Za twórców marki uznaje się Maurice'a Wilks (dyrektora technicznego w koncernie motoryzacyjnym Rover) i jego brata Spencer'a Wilks. To właśnie oni zauważyli, że na rynku europejskim brakuje pojazdów terenowych, które charakteryzowałyby się wysoką wydajnością oraz wytrzymałością. Głównym celem było więc stworzenie modelu, który będzie mógł być użytkowany w niemal każdych warunkach. Pierwszy projekt został przedstawiony podczas Salonu Samochodowego w Amsterdamie. Konstrukcja przypominała nieco pojazd marki Jeep. Wynika to z faktu, że zastosowano tutaj płytę podłogową charakterystyczną dla aut konkurencyjnego koncernu. Warto również wspomnieć o ponadprzeciętnie trwałym nadwoziu, które powstało dzięki połączeniu stopu aluminiowego oraz magnezu. Było to tworzywo w pełni odporne na korozję. W pojeździe został zamontowany silnik o pojemności 1.6 l. Był on już wcześniej wykorzystywany w pojazdach marki Rover. Na uwagę zasługuje również fakt, że opisywane auto trafiło do sprzedaży w siedemdziesięciu krajach. Można więc uznać to za spory sukces marki Land Rover. Z tego powodu za kilka lat wypuszczono na rynek ulepszoną wersję pojazdu. Auto wyróżniało się nieco przedłużoną konstrukcją. Dodatkowo zamontowano tutaj mocniejszy silnik o pojemności 2,0 l. W roku 1957 wdrożono również motor wysokoprężny, co pozwoliło znacząco podnieść osiągi. W roku 1958 na rynek wypuszczono drugą generację tego pojazdu. Zastosowano tutaj silnik benzynowy o pojemności 2,25 l. Należy również wspomnieć o zmodyfikowanym nadwoziu. Było ono znacznie szersze, niż standardowe. Dodatkowo prezentowało się ono o wiele nowocześniej.

W roku 1961 wprowadzono zmiany w silniku typu Diesel. Zwiększono jego pojemność do 2,25 l. Seria Land Rover IIA cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W 1966 roku z fabryki Land Rover wyjechało milionowe auto. Rok później koncern podjął bardzo ważną decyzję. Zarządzono połączenie marki Land Rover z Triumphem. Kolejnym krokiem było połączenie dwóch koncernów Leyland i British Motor Corporation. Efektem tego było utworzenie marki o nazwie British Leyland. Kolejne auto zostało wypuszczone na rynek dopiero w 1970 roku. Był to świetnie znany Range Rover. Zamontowano w nim silnik V8 o pojemności 3,5 l. Dzięki niemu pojazd bez trudu rozpędzał się do prędkości 160 km/h. W roku 1971 wypuszczono na rynek trzecią generację Land Rover. Zastosowano tutaj zsynchronizowaną skrzynię biegów. Wprowadzono również szereg udogodnień i modyfikacji. Przełomowym rokiem jest 1978. To właśnie wtedy doszło do podziału koncernu. Na rynku pojawiła się niezależna marka Land Rover Limited. To właśnie ona odpowiada za czterodrzwiową wersję kultowego modelu Range Rover. Trafiła ona do sprzedaży w 1981 roku. Na uwagę zasługuje również zmodernizowana wersja pick-upa Land Rover 109. Nosiła ona nazwę County Station Wagon. Hitem okazał się również Land Rover 110, który posiadał wzmocnioną ramę. Warto również wspomnieć o modelu Land Rover Defender, który również cieszył się sporym zainteresowaniem.

Najpopularniejsze modele Land Rover

W 1989 roku pojawił się na rynku model Land Rover Discovery. Został on wyposażony w silnik 200 Tdi. Posiadał on bezpośredni wtrysk. Marka Land Rover była członkiem koncernu Rover Group. Został on przejęty przez markę BMW w roku 1994. W 1995 roku na rynku pojawiła się druga generacja modelu Range Rover. Dwa lata później do sprzedaży trafił Land Rover Freelander. Posiadał on poprzeczne silniki - benzynowy oraz diesel. Kilka lat później pojawiła się druga generacja tego modelu. W roku 2000 koncern BMW odsprzedał markę Land Rover Fordowi. Rok później wyprodukowano trzecią generację modelu Range Rover. Warto wiedzieć, że pojazd bazował na silniku BMW. W 2007 roku koncern Ford sprzedał markę Land Rover indyjskiemu przedsiębiorstwu Tata Motors.

TOP-5 MODELI MARKI LAND ROVER

Auto części Land Rover w naszym sklepie internetowym

Każdy właściciel Land Rovera potrzebuje sprawdzonych i wysokojakościowych części zamiennych. W ofercie sklepu Motoszef.pl znajduje się szeroki wybór auto części Land Rover, które pochodzą od znanych i uznanych producentów. Są to produkty, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Proponowane części samochodowe do Land Rovera wyróżniają się wysoką trwałością, niezawodnością, a także korzystną ceną. Regularnie poszerzamy asortyment o nowe produkty. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Wysokiej klasy auto części Land Rover są gwarancją niezawodnej i bezpiecznej jazdy.