Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Części samochodowe do JAGUAR

Części Jaguar w sklepie Motoszef.pl

W sklepie internetowym MotoSzef.pl zawsze znajdzesz wysokiej jakości auto części do samochodów marki Jaguar w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep online oferuje bardzo szeroki wybór części zamiennych oraz auto akcesoria do Jaguara, a także innych marek samochodów. Spośród najczęściej poszukiwanych produktów w naszym katalogu części do samochodów marki Jaguar możemy wyróżnić tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory oraz inne elementy zawieszenia, części układu napędowego i wydechowego, a także wszelkie filtry i oleje oraz inne płyny eksploatacyjne.

Nasz obszerny katalog części pozwala na szybkie i sprawne znalezienie oraz dobranie odpowiednich części do konkretnego modelu Jaguara. Wyszczególnione dla każdego naszego produktu numery identyfikacyjne pozwalają na bezproblemowe dobranie oryginalnych części lub ich wysokiej jakości zamienników, które będą idealnie pasować w miejsce podzespołów montowanych fabrycznie. Zdajemy sobie również sprawę jak istotny jest czas w przypadku naprawy samochodu dlatego zapewniamy dostawę wybranych części w jak najkrótszym czasie.

Historia marki Jaguar

Jaguar to marka, która cieszy się niesłabnącą popularnością od 1922 roku. Jej twórcą jest William Lyons. To właśnie on powołał do życia przedsiębiorstwo Swallow Sidecar Company. Trzeba jednak wiedzieć, że na początku marka Jaguar nie specjalizowała się w produkcji samochodów. Pierwsza auto zostało wypuszczone na rynek dopiero kilka lat później. Początkowo produkowano wózki boczne mocowane do motocyklów. Dopiero pięć lat później zaprojektowano oraz wyprodukowano pierwsze nadwozie aluminiowe. Było ono chętnie wykorzystywane przez wiele rozmaitych marek brytyjskich. Zastosowano je w m.in. kultowym kabriolecie Austin Seven. W 1931 roku pojawiła się w sprzedaży limuzyna SS1. Był to model dwudrzwiowy. W 1933 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na SS Cars Ltd. Dwa lata później pierwszy raz użyto nazwy Jaguar. To właśnie w 1935 roku w sprzedaży pojawił się model Jaguar SS100. Każdy kolejny model również nosił nazwę Jaguar. Na uwagę zasługuje fakt, że pojazdy tej marki cieszyły się wielkim zainteresowaniem z uwagi na wyjątkowo mocny, a zarazem niezawodny i wydajny silnik. W porównaniu z samochodami dostępnymi na rynku pozwalały one osiągnąć wysoką prędkość maksymalną. Plusem były również aerodynamiczne kształty, dzięki którym osiągnięcie wysokich prędkości było jeszcze łatwiejsze.

Okres drugiej wojny światowej nie był dla marki łatwy. Musiała ona dopasować profil swojej działalności do potrzeb wojska. Z tego względu produkowano głównie przyczepki do motocykli. Tamtejsza nazwa marki wzbudzała negatywne skojarzenia. Jej produkty przywoływały na myśl głównie wojska SS. Z tego względu po zakończeniu wojny nazwa została zmieniona na Jaguar Cars Ltd. Dzięki temu można było odciąć się od przeszłości. Pierwszy model samochodu został zaprezentowany w 1948 roku. Miało to miejsce na londyńskich pokazach motoryzacyjnych. To właśnie wtedy przedstawiono model Jaguar XK120. Wyróżniało się ono ponadprzeciętnie wysoką mocą. Pod maską znajdowało się 160 KM. To właśnie dzięki nim możliwe było osiągnięcie wysokiej prędkości. Dokładnie dwa lata później Jaguar wypuścił na rynek limuzynę o nazwie Mark VII. Jaguar słynął głównie z aut sportowych oraz limuzyn. Zauważono jednak duże zapotrzebowanie na auta, które mogłyby być użytkowane przez średnią klasę ekonomiczną. W roku 1955 roku wypuszczony został model Jaguar Mark 1. Był on dostępny w znacznie niższej cenie. W roku 1959 rozpoczęto produkcję modelu Jaguar Mark II. Warto wiedzieć, że w latach 50 XX wieku Jaguar wystartował w wyścigu samochodowym. Zwycięskim modelem okazał się Jaguar C-Type. W kolejnych wyścigach zwycięzcą okazał się m.in. Jaguar D-Type oraz XJ9.

Najpopularniejsze modele Jaguar

Przełomowym rokiem dla marki Jaguar jest 1960. To właśnie wtedy koncern przejął markę Daimler Motor Company. Dzięki temu możliwa była produkcja wyjątkowo ekskluzywnych limuzyn. W roku 1961 wypuszczono na rynek model Jaguar E-Type, który niemal natychmiast zaczął cieszyć się ogromną popularnością. W roku 1966 doszło do fuzji z marką British Motor Corporation. Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę British Motor Corporation. Dwa lata później przekształcono ją na British Leyland Motor Corporation. W roku 1968 zadebiutował model Jaguar XJ6. W kolejnych latach produkowano kolejne odsłony prestiżowej serii XJ. W 1984 roku marka Jaguar została odłączona od koncernu. To właśnie dzięki temu mogła ona funkcjonować, jako autonomiczna firma. Nie trwało to jednak długo, gdyż w roku 1989 marka Jaguar została wykupiona przez koncern Ford. To właśnie wtedy powstały kultowe modele m.in. Jaguar XK8, Jaguar XKR, czy też Jaguar S-Type. Na uwagę zasługują również modele w kombi, które cechowały się wysoką niezawodnością oraz funkcjonalnością. W 1999 roku Jaguar stał się członkiem Premier Automotive Group. Rozpoczęto produkcję nowej generacji limuzyny XJ. W roku 2006 powstała zaś nowa generacja modelu XK. W roku 2008 Ford sprzedał markę indyjskiemu koncernowi Tata Motors. Pięć lat później na rynek wychodzi Jaguar F-type Coupe. W roku 2015 do sprzedaży trafił Jaguar Q-Type, a następnie crossover QX.

Auto części Jaguar w naszym sklepie internetowym

W ofercie sklepu MotoSzef znajdują się oryginalne oraz zamienne części motoryzacyjne Jaguar. Cechują się one wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Trwałe auto części Jaguar pozwalają na przedłużenie trwałości pracujących podzespołów. Są przystosowane do pracy w najcięższych warunkach. W trosce o zadowolenie klientów proponujemy wyłącznie wysokojakościowe części do Jaguara, które spełniają rygorystyczne normy. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje.