Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Kategorie części
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Aktualności i poradniki

 • 2017-03-07 20:50:55
  Nawigacja Garmina – czego możemy się spodziewać po nowej wersji?

  Nawigacja Garmina w wersji Oregon 600/650 wyposażone jest w wiele udoskonaleń i nowinek, które sprawiają, że korzystanie z niej jest niezwykle komfortowe i funkcjonalne.

  Nowa wersja nawigacji Garmina jest w stanie bardzo szybko ustalić pozycję, dzięki obsłudze GPS oraz GLONASS. Udoskonalony wyświetlacz i wydłużony czas pracy na baterii sprawia, że korzystanie z tej turystycznej nawigacji do samochodu będzie dla każdego użytkownika prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu, że nawigacja została wzbogacona o ekran dotykowy, nie będzie problemu z zarządzaniem opcjami. Wszystkie dane można będzie wprowadzić szybko i bez żadnych kłopotów. Nawigacja jest wyposażona w udoskonalony wyświetlacz, wykorzystujący światło padające na ekran i czytelny zarówno w silnym słońcu jak i w cieniu. Żadne warunki nie zakłócą więc odczytywania danych, jakie będą na niej wyświetlane.

  Dodatkowo, do nawigacji wprowadzono wiele nowych funkcji. Przede wszystkim zarządzanie mapami jest znacznie bardziej udoskonalone. Otrzymujemy opcję przybliż, obróć i oddal, co przydaje się, gdy mamy wątpliwości, czy na pewno powinniśmy skręcić w dana ulicę, czy też nie.

  Urządzenie oferuje dokładną mapę ulic, miliony fabrycznie załadowanych punktów POI czy nawigację skręt po skręcie do wybranego celu. Można kupić specjalny zestaw samochody, dzięki któremu bez żadnych problemów nawigacja zostanie przyczepiona do przedniej szyby samochodowej. Specjalna przyssawka i ładowarka ułatwią korzystanie z nawigacji w każdym samochodzie.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:44:51
  Rozwój polskiego rynku sprzedaży opon – jesteśmy liderami w Europie

  Branża oponiarska w Polsce rośnie w siłę. W naszym kraju działają fabryki najlepszych producentów opon z całego świata. Można śmiało powiedzieć, że są to najlepsze zakłady tego typu w Europie. Cała branża stanowi jedną z najmocniejszych gałęzi przemysłu w Polsce. I cały czas się rozwija.

  Za tym, że jesteśmy liderem w zakresie sprzedaży opon w Europie przemawiają głównie liczby. Tylko w 2015 roku firmy zrzeszone w Polskim Związku Przemysłu Oponiarskiego przeznaczyły na rozwój w naszym kraju prawie 319 milionów złotych. Dzięki temu właśnie, polski rynek oponiarski jest najbardziej dynamiczny w całym europejskim kontynencie.

  W 2015 roku fabryki wyprodukowały w Polsce 36 mln sztuk opon. Pokazuje to, jak bardzo ta branża w naszym kraju jest stabilna. Szczególnie, że z roku na rok produkuje się tu coraz więcej tego typu produktów. Wzrasta również zatrudnienie w polskich fabrykach. W 2015 roku wzrosło ono o 5,5% w porównaniu do lat poprzednich. Pokazuje to, że coraz więcej osób interesuje się oponami i stara się ukierunkowywać swoją wiedzę w tym właśnie zakresie.

  W 2015 roku sprzedało się więcej opon niż w roku 2014. I tak odnotowano 1 proc. wzrost w kategorii opon do samochodów osobowych oraz 3 proc. wzrost w kategorii opon ciężarowych. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2016 roku sprzedaż opon w wiodącej kategorii samochodów osobowych wzrosła o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

  Bardzo dobrze sprzedają się opony przede wszystkim pasujące do samochodów niemieckich i francuskich.

   

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:40:51
  Przerejestrowanie samochodu – terminy

  Podczas rutynowej kontroli, policjant może kazać nam przerejestrować samochód. Jaki mamy na to czas?

  Dotychczasowy właściciel samochodu, który na przykład go sprzedaje, musi przekazać nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Ważne jest, aby te wszystkie formalności zostały dopełnione. Ale to nie wszystko. Właściciel pojazdu ma również obowiązek powiadomić starostę, że nabyć lub sprzedał samochód. Musi powiadomić starostę o wszystkich zmianach, które zaszły w dowodzie rejestracyjnym. Ma na to 30 dni od momentu wprowadzenia tych zmian.

  Policjant, który zatrzyma kierowcę z niewłaściwym dowodem rejestracyjnym, może nałożyć na niego mandat w wysokości 3 tysięcy złotych. Może również go poczuć i nałożyć na niego karę nagany. Wszystko zależy od dobrej woli policjanta oraz danej sytuacji. Ważne jest więc, aby sprawdzać swój dowód rejestracyjny i dopełniać wszystkich formalności, które są z nim związane.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:36:07
  Jak rozpoznać cofnięty licznik w samochodzie?

  Gdy już ustalimy ile samochód będzie kosztował, i jaki ma rocznik, przychodzi czas na sprawdzenie jego licznika, czyli tego, ile kilometrów poprzedni właściciel zrobił. Warto jednak wiedzieć, że przebieg samochodu może zostać cofnięty. Jak poznać jego faktyczną wartość?

  Cofanie licznika to proceder, który znany jest już od lat 90. XX wieku. Ten niechlubny zwyczaj dotarł do Polski wraz z masowym napływem aut z zachodnich krajów. Cofanie analogowych liczników dla oszustów było dziecinnie proste. Natomiast, potencjalni kupcy nie mieli żadnych możliwości, aby sprawdzić, czy faktycznie samochód, który kupują ma taki przebieg, jak podaje im sprzedawca.

  Specjaliści znaleźli jednak na to sposób. Doradzali kierowcom, aby sprawdzać przebieg samochodu po zużyciu następujących elementów:
  •    kierownicy,
  •    pedałów,
  •    foteli,
  •    tapicerki,
  •    pokręteł otwierania szyby.

  Jeżeli licznik wskazywał na bardzo niski przebieg, a wyżej wymienione elementy były mocno zużyte, od razu kierowcy powinna zapalić się czerwona lampka, że ktoś chyba chce go oszukać. Obecnie również możemy w taki sposób sprawdzać prawdomówność sprzedawcy. Jednak, pojawiły się również nowe metody, dzięki którym fałszerze mają trudniejsze zadanie do wykonania.

  Strona internetowa prawdę Ci powie
  Wchodząc na stronę Centralnej Ewidencji Pojazdów - https://historiapojazdu.gov.pl możesz sprawdzić wszystkie dane na temat pojazdu, który zamierzasz kupić. Wystarczy podać tam numer VIN pojazdu, który Cię interesuje. Dane, które się tam znajdują, pochodzą ze stacji badania pojazdów. Są wprowadzane w momencie obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdu. Zawierają także przebieg pojazdu, ale tylko na podstawie tego, co zobaczy diagnosta na liczniku. Na pewno więc nie można tego traktować, jako ewidentny dowód, ale jest to już zawsze jakaś wskazówka. Pamiętaj jednak, że w takiej ewidencji znajdują się jedynie pojazdy zarejestrowane w Polsce. Jeśli dane na liczniku nie zgadzają się z tym, co podaje strona CEP wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że licznik został cofnięty.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:00:52
  Ekologiczny styl jazdy – co na tym zyskasz?

  Ekologicznego sposobu jazdy młodzi kierowcy uczą się obecnie na kursach przygotowujących ich do zdania państwowego egzaminu na prawo jazdy. Wiedza ta sprawdzana jest również w praktyce na samym egzaminie. Okazuje się, że kierowcy, którzy mają już od dawna prawo jazdy, również wiele zyskają zdobywając wiedzę na temat takiej formy poruszania się samochodem.

  Głównym zadaniem kierowcy, który chce ekologicznie poruszać się samochodem jest unikanie gwałtowanego przyspieszania i hamowania. Jazda powinna odbywać się w płynny sposób. Nie chodzi tu o to, aby jeździć bardzo wolno, nie korzystać z klimatyzacji i innych udogodnień w pojeździe. Wystarczy nauczyć się płynnej jazdy, a korzyści będzie bardzo wiele. Główną będzie oszczędność na paliwie.

  Kierowca, który będzie w stanie przewidzieć ciąg zdarzeń, które mają miejsce na drodze, będzie w stanie ekologicznie poruszać się samochodem. Chodzi tu o to, aby utrzymywać w miarę stałą prędkość, odpowiednio wcześnie hamować. Dzięki temu uda się zaoszczędzić na tankowaniu paliwa. Ponadto, taka jazda wpłynie również na Twoje bezpieczeństwo. Będziesz bardziej rozważnym kierowcom.

  Zdaniem ekspertów, ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 litra benzyny lub oleju napędowego na każde przejechane 100 kilometrów. Gdy dużo jeździmy samochodem, może okazać się to sporą oszczędnością. Ponadto, gdy posiądziesz umiejętność hamowania silnikiem, Twoja jazda będzie bardziej płynna, a tym samym będziesz mógł bezpieczniej poruszać się po ulicach.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-04-20 17:03:16
  Co i Kiedy Wymieniać w Samochodzie

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 22:22:52
  Płyny, które powinieneś wlać do samochodu na wiosnę

  Po zimie w Twoim samochodzie na pewno będzie brakowało pewnych płynów, które wpływają na jego prawidłowe działanie. Musisz sprawdzić m.in. poziom oleju, płynu hamulcowego czy płynu w chłodnicy. Pamiętaj, że niedopilnowanie i nie dolanie w odpowiednim czasie takich środków, może spowodować zepsucie poszczególnych elementów samochodu.

  Jeżeli po zimie Twój układ hamulcowy szwankuje, możesz wymienić stosowne części. Znajdziesz je w naszym sklepie MotoSzef.

  Wiele rzeczy w swoim samochodzie możesz skontrolować samodzielnie. Możesz sprawdzić poziom wielu płynów, których zbiorniki znajdują się pod maską samochodu. Po okresie mrozów i wraz z nadejściem wiosny musisz przede wszystkim sprawdzić:

      poziom oleju w silniku - służy do tego bagnet z zaznaczonym minimalnym, bezpiecznym poziomem oleju,
      poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku,
      poziom płynu hydraulicznego w zbiorniczku wspomagania kierownicy,
      poziom płynu w chłodnicy,
      ilość płynu do spryskiwaczy szyb.

  Wymiana oleju silnikowego

  Najważniejszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić po sezonie zimowym jest uzupełnienie lub całkowita wymiana oleju silnikowego. Tę czynność najczęściej pomaga wykonać mechanik samochodowy. Możesz również takiej opcji skorzystać w salonie samochodowym, w którym kupowany był samochód. Szczególnie, jeżeli Twój pojazd jest jeszcze na gwarancji. Szczególnie o wymianę oleju powinieneś zadbać, jeżeli panujesz wiosną ruszyć w daleką podróż. Samochód będzie znacznie lepiej działał, jeżeli poziom oleju będzie wła

   

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 21:05:22
  Bezprzewodowe podgrzewanie szyby. Musisz to mieć!

  Volkswagen wprowadza prawdziwe ulepszenie dla użytkowników samochodów, z którego można będzie korzystać o każdej porze roku. Co to takiego? Bezprzewodowe podgrzewanie przedniej szyby.

  Za komfort posiadania takiej opcji trzeba będzie zapłacić 1500 zł. Jednak, jest to luksus, za który warto wydać każde pieniądze. W większości samochodów, producenci dają jedynie możliwość podgrzewania tylnej szyby. Większość kierowców dałaby wszystko, aby taka opcja była możliwa odnośnie przedniej szyby. Teraz jest to możliwe.

  Na pewno, tego typu rozwiązanie najlepiej będzie sprawdzało się zimą, gdy chcemy szybko odmrozić przednią szybę. Jednak, latem również można będzie uzyskać wiele korzyści z systemu. Zapobiegnie on parowaniu szyby, gdy za oknem padał będzie deszcz.

  Trzeba jednak przygotować się, że decydując się na taki system, możemy mieć pewne ograniczenia widoczności. Niektórym kierowcom widok niewielkich wiązek, które pojawiają się przy takim systemie ogrzewania szyby. bardzo przeszkadza. Producenci Volkswagena przekonują, że taki problem na pewno w ich systemie nie będzie występował. Producent zapewnia, że wiązek nie widać z zewnątrz. Pozostała część powierzchni laminowanego szkła została wypełniona cienką warstwą srebra. Dzięki temu, szyba ma prezentować się idealnie zarówno latem, jak i zimą.

  Nowe rozwiązanie będzie oferowane jako dodatkowa opcja do modeli takich jak Golf, Golf Sporstvan, Tiguan, Sharan i Passat. Trzeba się przygotować na dopłatę co najmniej 340 euro zależnie od wersji samochodu.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 21:00:59
  Auto po powodzi – jak je rozpoznać?

  Większość aut importowanych do Polski pochodzi z Niemiec i Francji. Są to kraje, które w ubiegłych latach bardzo często nawiedzały powodzie. Trzeba uważać, aby nie zdecydować się na zakup auta, które pływało w tamtejszych rzekach. Jak takie pojazdy rozpoznać?

  Diagnoza stanu samochodu od razu wykaże, czy samochód pochodzi z powodzi czy też nie. Jest to w stanie rozpoznać nawet osoba, która nie jest fachowcem. Wystarczy sprawdzić trudno dostępne miejsca pod tapicerką, na siedzeniach czy drzwiach czy za uszczelkami wokół drzwi. Jeżeli w tych zakamarkach znajduje się błoto, od razu jest to sygnał, że samochód pływał w niemieckich lub francuskich rzekach. Ponadto, w takich samochodach jest również bardzo nieprzyjemny zapach, którego często nie jest się w stanie zlikwidować.

  O tym, że samochód pochodzi z powodzie świadczą również wszelkie zadrapania i zacieki na lakierze. Warto również przyjrzeć się bacznie złączą elektrycznym. Powinno nas zaniepokoić, jeżeli miedziane styki są zaśniedziałe, albo znajduje się na nich dziwny nalot. Wskazówką mogą być również zaparowane reflektory i zmatowione światła odblaskowe.

  Trzeba również pamiętać, że nowoczesne samochody naszpikowane są technologią i elektryką. Urządzenia elektryczne i systemy bezpieczeństwa są najbardziej podatne na usterki, szczególnie jeżeli dostanie się do nich woda. Wiele usterek spowodowanych zalaniem, w każdej chwili może spowodować zagrożenie życia pasażerów. To jest jeden z powodów, dla których tak bacznie trzeba sprawdzać czy samochód, który chcemy nabyć nie pochodzi z powodzi.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:57:32
  1.Filtr DPF – co się stanie, gdy go usuniesz?

  Jakość powietrza w Polsce jest na dramatycznym poziomie. W Krakowie normy jakości powietrza stale są przekraczane o kilkanaście razy. Powodem takiego zanieczyszczenia jest przede wszystkim emisja pyłów i gazów pochodzących z gospodarstw domowych, przemysłu oraz samochodów.

  Tym bardziej niezrozumiałe jest to, że niektórzy kierowcy decydują się na usuwanie filtrów DFD ze swoich pojazdów.
  W dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, transport generuje 60% zanieczyszczeń. Bardzo duże cegiełki dokładają do tego samochody z silnikiem Diesla. Emitują one znacznie więcej szkodliwych substancji niż silniki benzynowe. Jeżeli w dodatku kierowcy zdecydują się na usunięcie ze swoich pojazdów filtrów DFD, które odpowiadają za wypalanie szkodliwych cząstek, poziom zanieczyszczenia emitowanego przez samochody będzie jeszcze wyższy. Być może nieświadomie, ale tacy kierowcy przyczynią się do zatruwania naszego środowiska w jeszcze większym stopniu.

  W zasadzie, za usuwanie filtrów DFD z samochodu powinny być kary. Na przykład w Niemczech, jeżeli podczas rutynowej kontroli pojazdu zostanie wykryte, że pojazd nie posiada takiego filtra, ponosi on bardzo dotkliwą karę. Mandaty sięgają kwot rzędu nawet kilku tysięcy euro. Polska, jako członek Unii Europejskiej podlega takim samym regulacjom. Pojazdy bez filtrów nie powinny być w ogóle dopuszczane do ruchu. Sytuacja komplikuje się jednak ze względu na to, że bardzo trudno jest wykryć to, czy filtr został usunięty. Szczególnie, jeżeli zostało to wykonane w bardzo profesjonalny sposób. Potrzebne jest więc wprowadzenie lepszych regulacji, aby kierowców bez filtrów karać.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:35:21
  Jak przygotować auto na wiosnę ?

  Już za kilka miesięcy, dokładnie w okolicach marca i kwietnia, zima całkowicie odpuści. Pojawi się piękne słońce, a trawa wokół idealnie się zazieleni. Zadbaj o to, aby Twój samochód był odpowiednio przygotowany do odwilży i znacznie wyższych temperatur, niż obecnie.

  Co przede wszystkim powinieneś zrobić?


  Zima jest bardzo ciężkim czasem pod względem eksploatacji auta. Ujemne temperatury znacząco utrudniają dbanie o samochód zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Dlatego też, gdy przyjdzie odwilż, od razu powinniśmy zadbać o to, aby naszemu samochodowi przywrócić dawną świetność. Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze rzeczy, jakie powinieneś sprawdzić lub wymienić w swoim samochodzie po zimowym okresie.

  Czyszczenie wnętrza samochodu
  Czyste wnętrze samochodu nie ma jedynie wpływu na nasze samopoczucie związane z poruszaniem się autem, które jest zadbane. Ma to również znaczenie dla samej kondycji samochodu. Warto po zimowym okresie dokładnie odkurzyć każdy zakamarek samochodu – zimą zwykle tylko szybko przetrzepujemy najważniejsze i najbardziej widoczne elementy wyposażenia wewnętrznego samochodu. Gdy robi się ciepło, spokojnie możemy poświęcić więcej czasu na czyszczenie każdego zakamarka. Po dokładnym oczyszczeniu, wnętrze należy osuszyć, najlepiej poprzez wystawienie w słoneczny dzień auta na świeże powietrze i odsłonięcie wilgotnych elementów. Warto pozostawić w nim otwarte drzwi na kilka godzin. Wszystko dokładnie zostanie przewiane i osuszone.

  Wymiana opon
  Wymianę opon należy przeprowadzić wtedy, gdy temperatura powietrza ustabilizuje się na poziomie 7 stopni Celsjusza. Jeżeli zdecydujesz się na jazdę samochodem na oponach zimowych, gdy temperatura powietrza będzie miała więcej niż 7 stopni Celsjusza, możesz doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia. Ponadto, taka jazda może wpłynąć również na zmniejszenie bezpieczeństwa jazdy. Dlatego też, zachęcamy do zajrzenia do naszego sklepu MotoSzef, w którym znajdziesz pasujące do Twojego samochodu opony letnie.

  Sprawdź akumulator
  Zima może okazać się wyczerpująca dla źródła prądu w naszym aucie. Wprawdzie wraz z podwyższeniem się temperatury, zwiększa się także wydajność akumulatora, lecz po zimie lepiej sprawdzić, czy nie nadszedł czas na jego wymianę. Dotyczy to głównie aut nieco starszych. Jednak, w nowych modelach taka rutynowa kontrola również nie zaszkodzi.

  czytaj całość
  ukryj treść
 • 2017-03-07 20:31:01
  Jak umyć i zabezpieczyć samochód na wiosnę?

  Eksploatacja samochodu zimą to prawdziwe wyzwanie dla każdego kierowcy. Samochód na każdym kroku jest brudzony przez błoto pośniegowe oraz sam śnieg. Zdecydowanie, w tym czasie bardzo ciężko jest zadbać o bezpieczne mycie karoserii. Dlatego też, gdy tylko za oknem pojawią się pierwsze oznaki wiosny, warto pomyśleć o właściwym, porządnym umyciu samochodu.

  Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, gdy tylko zrobić się ciepło, jest dokładne umycie karoserii i podwozia samochodu. Warto zadbać, aby ta czynność została wykonana w profesjonalny i bardzo dokładny sposób. Gdy tylko brud zostanie dokładnie usunięty z powierzchni naszego samochodu, będziesz mógł mieć pewność, że karoseria na wiosnę w żaden sposób nie ucierpi. Nie chodzi tu głównie o to, aby usunąć z powierzchni karoserii błota pośniegowe, ale przede wszystkim soli i wszelkich środków chemicznych, które wykorzystywane są przez drogowców do utrzymywania dróg w odpowiednim stanie. Pamiętaj, że osadzająca się na podwoziu i nadwoziu sól sprzyja rozwojowi procesu korozji, a tego na pewno chciałbyś uniknąć. Dlatego też, dokładne umycie samochodu na wiosnę jest Twoim obowiązkiem, jeżeli chcesz jeździć zadbanym i pięknym samochodem przez resztę roku. Ponadto, unikniesz wtedy wymiany najważniejszych części w samochodzie, ponieważ nie będą one się psuły. Jednak, jeżeli po zimie Twój samochód będzie wymagał drobnych napraw i wymiany części, nie zwlekaj z tym. Wymień część jak najszybciej, a unikniesz dalszego psucia się samochodu. Wszelkie potrzebne części znajdziesz w naszym sklepie internetowym MotoSzef.

  Jeżeli chcesz, aby Twój samochód został dokładnie umyty, skorzystaj z usług profesjonalnej myjni samochodowej. Najlepiej takiej, która wykorzystuje do mycia profesjonalne maszyny. Usuniesz w ten sposób sól i brud z najróżniejszych miejscach i zakamarków, które są trudno dostępne. Takimi miejscami są szpary między drzwiami, szpary w nadkolach, podwoziu, na listwach, kratkach wlotu powietrza, a także na felgach i oponach. Profesjonalne maszyny usuną wszelkie zabrudzenia, które mogłyby wyrządzić szkodę dla karoserii w Twoim samochodzie.

  Woskowanie
  Ostatnim krokiem, jaki powinieneś wykonać już po dokładnym umyciu samochodu z wszelkich zabrudzeń, jest dokładne nawoskowanie powierzchni karoserii. Taką usługę można wykonać w profesjonalnych myjniach samochodowych. Dzięki temu, że zdecydujesz się na taki zabieg, dokładnie zabezpieczyć lakier karoserii.

  czytaj całość
  ukryj treść