Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Valeo

Firma Valeo wywodzi się z podparyskiej miejscowości Saint-Ouen na północ od Paryża. 1923 roku Eugene Buisson otworzył fabrykę pod nazwą SAF, produkującą klocki hamulcowe oraz okładziny sprzęgieł. 1932 roku rozszerza ofertę produktów o sprzęgła. Firma SAF po drugiej wojnie światowej rozwija się prężnie, wykupując inne firmy między innymi Sofica oraz SEV-Marchal. Był to przełomowy moment otwierający drzwi do systemów elektrycznych i elektroniki samochodowej. Niebawem do asortymentu dołączyły systemy grzewcze i chłodnicze. Nazwa firmy została wymyślona w 1964 roku. Słowo „Valeo” po łacinie znaczy „czuję się dobrze”, łatwe do wypowiedzenia we wszystkich językach.

Nadrzędnym celem firmy Valeo jest utrzymanie najwyższej jakości wyrobów, które są używane do pierwszego montażu w samochodach wielu europejskich producentów. Szeroka oferta firmy obejmuje 12 linii produktów:

    systemy sprzęgłowe,

    oświetlenie samochodowe,

    systemy wycieraczek szyb,

    systemy zapłonowe,

    termika silnika,

    klimatyzacja samochodowa,

    alternatory,

    rozruszniki,

    systemy zabezpieczeń,

    elektronika,

    przełączniki,

    akcesoria elektryczne.

W Polsce Grupa Valeo rozpoczęła działalność 1996 roku, gdzie pracują cztery fabryki. Oddział systemów chłodzenia silnika w Skawinie produkuje nowej generacji wymienniki ciepła: chłodnica silnika, chłodnica oleju, chłodnica powietrza (intercooler) oraz skraplacz klimatyzacji. W Skawinie produkowane też są wycieraczki do szyb samochodowych, pióra wycieraczek oraz kompletne mechanizmy z napędem i układem spryskującym.

Oddział w Chrzanowie produkuje reflektory samochodowe przednie oraz tylne światła. W zakładzie Valeo Electric and Electronic Systems w Czechowicach-Dziedzicach powstają alternatory, rozruszniki i kompresory.

Obecnie Valeo zatrudnia 78 tys. Pracowników w ponad 29 krajach na całym świecie. Posiada 123 zakłady produkcyjne, 16 centrów badawczych, 34 centra rozwoju oraz 12 platform dystrybucyjnych. Valeo jest niezależną grupą spółek o zasięgu globalnym, której działalność koncentruje się na projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży.

Sklep motoryzacyjny z auto częściami Motoszef.pl to gwarancja udanych zakupów oraz najlepszej jakości produktów, dostosowanych do Twoich potrzeb. W naszej dużej ofercie tanie części samochodowe do większości marek aut.