Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

Castrol - OLEJE SILNIKOWE I PRZEKŁADNIOWE

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma dostarcza oleje silnikowe dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a zaawansowane rozwiązania stosowane w olejach silnikowych Castrol tworzone są w centrach technologicznych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Integralną częścią strategii biznesowej firmy Castrol jest partnerstwo z koncernami samochodowymi (m.in. VW, Toyota, BMW, DAF, Ford, Volvo czy MAN).
Co-engineering pozwala na opracowywanie środków smarnych, olejów do diesla jak i silników benzynowych, olejów hydraulicznych równocześnie z silnikiem lub przekładnią, do której ma służyć. Dzięki swoim osiągnięciom i 110-letniej praktyce w oferowaniu olejów najwyższej jakości, Castrol jest dzisiaj największym na świecie specjalistą w produkcji olejów, środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych. Dostarcza oleje dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a najbardziej wymagającym kierowcom oferuje wiodący olej Castrol EDGE z nową technologią FSTTM (Fluid Strength Technology). Od 2001 roku Castrol należy do Grupy BP.

Jednym z elementów strategii budowania świadomości marki Castrol jest zaangażowanie w sponsoring sportu. Opracowując specjalne oleje Castrol przyczynia się do poprawy osiągów pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. Jako aktywny sponsor wydarzeń sportowych Castrol wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza świata wyścigów serii Formuły 1 i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Od 2008 roku Castrol wspierał największe na świecie wydarzenia piłkarskie, w 2014 roku był oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2014.

Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Wielkiej Brytanii, ale swoją działalność prowadzi ono w ponad 40 krajach, zatrudniając około 7000 pracowników. Na prawie 100 innych rynkach jesteśmy reprezentowani przez niezależnych lokalnych dystrybutorów. Sieć dystrybucyjna Castrol obejmuje swoim zasięgiem 140 krajów, w tym 800 portów, a także ponad 2000 dystrybutorów i przedstawicieli.

W ofercie Castrol można znaleźć środki smarne do niemal wszystkich zastosowań domowych, komercyjnych i przemysłowych. W obszarze branży motoryzacyjnej (obejmującej motocykle z silnikami dwu- i czterosuwowymi oraz samochody z silnikami benzynowymi i Diesla) oferta obejmuje szeroki wybór olejów do przekładni ręcznych i automatycznych, smarów i wosków łańcuchowych, płynów chłodzących, cieczy stosowanych w zawieszeniu, płynów hamulcowych, smarów, środków czyszczących oraz produktów konserwujących. Zajmujemy się także wytwarzaniem produktów dla maszyn rolniczych, zakładów, przemysłu i jednostek pływających. Wszystkie nasze produkty są uwzględnione w międzynarodowym rejestrze substancji chemicznych oraz wykazują zgodność z lokalnymi przepisami we wszystkich krajach, w których znajdują się w sprzedaży.

    smary motoryzacyjne: stworzone z myślą o potrzebach klientów; dostarczanie środków smarnych, produktów specjalnych (olejów przekładniowych, smarów oraz produktów uzupełniających) oraz świadczenie usług dla użytkowników samochodów osobowych, motocykli, samochodów użytkowych, w tym samochodów ciężarowych, maszyn górniczych oraz pojazdów rolniczych

    środki smarne dla branż: lotniczej, przemysłowej, okrętowej i energetycznej, stworzone z myślą o odbiorcach B2B; dostarczanie produktów dla branż: produkcyjnej, górniczej, okrętowej, lotniczej, a także paliwowej i wydobywczej. Nasz globalny zasięg to źródło rzetelnej obsługi, wzrostu wydajności, mniejszego obciążenia środowiska oraz fachowej pomocy zorientowanej na optymalizację procesów produkcyjnych klienta.

Jako pionier technologii dysponujący 13 centrami badawczo-rozwojowymi na całym świecie każdego roku wprowadzamy na rynek setki nowych, sprawdzonych produktów. Ściśle współpracujemy z największymi producentami OEM będącymi odbiorcami naszych produktów dostosowanych do określonych warunków eksploatacji. Wiele spośród naszych produktów znalazło się na liście środków zalecanych i współtworzonych przez producentów OEM, w tym koncerny Audi, BMW, Ford, MAN, Honda, JLR, Volvo, Seat, Skoda, Tata oraz Volkswagen
CASTROL I VOLKSWAGEN – RAJDOWI MISTRZOWIE ŚWIATA

W 2013 roku w wyjątkowo udanym debiucie Volkswagen Polo R WRC w barwach Castrol EDGE zdobył tytuł Mistrza Świata WRC. Ten sukces marek Volkswagen i Castrol został poprzedzony wspólnym udziałem w Rajdzie Dakar, gdzie udało się pobić wszelkie możliwe rekordy na wyjątkowo wyczerpującej , liczącej 9600 kilometrów trasie. W ciągu 4 lat samochód terenowy Touareg z silnikiem diesla i olejem Castrol nie miał żadnych awarii technicznych, dzięki czemu wygrali Rajd Dakar 2009, 2010 i 2011. W rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata zespół wziął udział w ponad 12 wyścigach, pokonując 231 etapów i 4 546 kilometrów.

Audi od lat jest obecne w sportach motorowych, ale to właśnie w zawodach długodystansowych Le Mans 24H, najsłynniejszym i największym wyzwaniu w wyścigach wytrzymałościowych –zespół zwyciężył w 12 z ostatnich 14 wyścigów. Zaowocowało to również sukcesem Audi w World Endurance Championship. Zawody te niosą ducha Le Mans i są idealnym miejscem, aby umocnić pozycję Audi w wyścigach wytrzymałościowych, które wygrało w 2013 roku. Audi będzie bronić tego tytułu w 2014 roku przy wsparciu Castrol EDGE.

Współpraca pomiędzy Castrol i Honda trwa od lat i obie firmy mają na koncie wiele sukcesów, między innymi w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych ( WTCC).

Wraz ze zmianą zasad prowadzenia zawodów, tak aby stały się one bardziej widowiskowe, legendarny Civic marki Honda przeszedł poważną metamorfozę. Nie tylko zwiększono jego moc, ale teraz samochód posiada nowe elementy, takie jak poszerzone nadkola, koła o większej średnicy i pakiet aerodynamiczny wraz z powiększonym tylnym spojlerem.

"Jesteśmy zaszczyceni, że Castrol został sponsorem tytularnym naszego zespołu", powiedział szef zespołu Alessandro Mariani na konferencji prasowej WTCC w Turynie. "Podobnie jak Honda, Castrol ma długą i wspaniałą historię w świecie sportów motorowych, a także dzieli z nami entuzjazm i pasję do wyścigów.”

Od 2003 roku trwa współpraca pomiędzy firmami Castrol, Ford i M-sport w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Rajdowe mistrzostwa świata są powszechnie uważane za najbardziej wymagające zawody w sportach motorowych na świecie. Przeznaczone są dla samochodów bazujących na wersjach seryjnych, 13 eliminacji przewidzianych od stycznia do listopada 2014 roku poprowadzi najlepszych kierowców rajdowych świata z Europy do Ameryki Południowej i Australii.

W 2009 roku podczas debiutanckiego sezonu w ( IRC) Intercontinental Rally Challenge zespół zdobył drugie miejsce w klasyfikacji Kierowców i Producentów. Podczas sezonu w 2013 roku składającego się z 12 rajdów, załoga Jan Kopecky i Pavel Dresler zdobyła 11 razy miejsce na podium w tym 8 zwycięstw

Od 2007 roku Castrol jest sponsorem zespołu Volvo Polestar Racing Team. W 2013 roku zespół zdobył 3 tytuły mistrzowskie i zwyciężył w kategorii producentów wyprzedzając następny zespół o 200 punktów!

Sklep motoryzacyjny z auto częściami Motoszef.pl to gwarancja udanych zakupów oraz najlepszej jakości produktów, dostosowanych do Twoich potrzeb. W naszej dużej ofercie tanie części samochodowe do większości marek aut.