Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

zamówienia w czwartek do godz.17:00 możliwa dostawa w sobotę kurierem DPD +20zł

Zestawy sprzęgieł z kołem dwumasowym

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie Zestaw sprzęgieł do swojego samochodu - wybierz poniżej markę samochodu, potem model i rocznik oraz wersję silnikową.

Zestawy sprzęgła w sklepie Motoszef.pl

Sprzęgło jest niezbędnym elementem każdego samochodu, które w dużym uproszczeniu umożliwia przenoszenie napędu pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów. Charakterystyka i określona budowa sprzęgła ma za zadanie przenieść poprzez siłę tarcia ruch obrotowy z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Efektem zastosowania sprzęgła we współczesnych pojazdach jest płynna i komfortowa możliwość zmiany biegów w czasie jazdy. Natomiast żywotność całego układu w znacznej części zależy od stylu jazdy kierowcy.

Najwyższej jakości zestawy sprzęgła

Sprzęgło w swojej podstawowej formie składa się z trzech elementów: tarczy sprzęgła, łożyska oraz docisku sprzęgła. Głównym zadaniem tarczy sprzęgła jest amortyzacja przeciążeń oraz tłumienie szarpania silnika, które powstaje w czasie ruszania oraz podczas gwałtownego przyspieszania pojazdu. Obecność łożyska w sprzęgle umożliwia z kolei jego włączenie i wyłączenie i również jest elementem podatnym na zużycie. Docisk sprzęgła natomiast ma za zadanie odpowiednie dociskanie tarczy sprzęgłowej do koła zamachowego.

Ogólne zużycie sprzęgła czyli wytarcie okładzin ściernych i niewłaściwe działanie docisku może spowodować powstawanie tzw. względnego poślizgu i jeszcze szybszą degradację całego zestawu. Zużycie sprzęgła objawia się najczęściej poprzez opóźnioną reakcję całego układu na dodawanie gazu w czasie przyspieszania, a także niepokojące szumy w okolicy skrzyni biegów i twardniejący pedał sprzęgła. Innymi popularnymi objawami zużycia elementów sprzęgła jest szarpanie podczas ruszania lub wręcz konieczność praktycznie całkowitego zwolnienia pedału sprzęgła aby mieć możliwość ruszenia pojazdu.

Nie ma możliwości określenia przeciętnego czasu przydatności sprzęgła. Jego żywotność zależy od bardzo wielu czynników, na które składają się m.in.: marka i model samochodu, sposób użytkowania pojazdu, styl jazdy kierowcy oraz przede wszystkim jakość wykonania całego zestawu czy poszczególnych jego elementów. Z tego powodu wymiana sprzęgła powinna zostać przeprowadzona niezwłocznie po zdiagnozowaniu wspomnianych wcześniej objawów ponieważ w bezpośredni sposób wpływa na komfort jazdy i na nasze bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz jaki zestaw sprzęgła będzie pasował do Twojego samochodu lub nie znalazłeś interesującego Cię zestawu? Skontaktuj się z nami mailowo na adres biuro@motoszef.pl, zadzwoń na +48 605 496 665 lub +48 728 906 583 albo zostaw nam wiadomość na Chacie - nasz zespół znajdzie i dobierze odpowiednie części do układu hamulcowego Twojego samochodu. Korzyści? - 100% trafne dopasowanie części, oszczędność czasu, kosztów oraz pewność, że zakupione części będą pasować do Twojego auta.