Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

zamówienia w czwartek do godz.17:00 możliwa dostawa w sobotę kurierem DPD +20zł

Tarcza hamulcowa

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie Tarcza hamulcowa do swojego samochodu - wybierz poniżej markę samochodu, potem model i rocznik oraz wersję silnikową.

Tarcze hamulcowe w sklepie Motoszef.pl

Tarcze hamulcowe są obok klocków hamulcowych, szczęk i siłowników głównym elementem hamulców tarczowych w naszych samochodach. W odróżnieniu od klocków, na których położenie i siłę nacisku mamy bezpośredni wpływ poprzez naciśnięcie pedału hamulca, tarcze hamulcowe są na stałe zintegrowane z piastami kół. Stanowią one powierzchnię cierną dla klocków hamulcowych, dzięki czemu w procesie hamowania powstaje siła tarcia pomiędzy tymi dwoma elementami, a w efekcie rozproszenie energii mechanicznej i możliwość zahamowania poruszającego się pojazdu. Określony rodzaj tarcz hamulcowych jest dobierany do konkretnego modelu samochodu przy uwzględnieniu jego masy własnej i przeznaczenia.

Najwyższej jakości tarcze hamulcowe

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się tarcze hamulcowe renomowanych producentów, takich jak: ATE , TRW czy BOSCH. Tarcze hamulcowe najczęściej wykonuje się z żeliwa wysoko nawęglanego, a w zależności od modelu samochodu i typu układu hamulcowego dostępne są w różnych rozmiarach i rodzajach.

Tarcze hamulcowe ze względu na swoją budowę można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: tarcze pełne oraz tarcze hamulcowe wentylowane. Tarcze wentylowane odznaczają się o wiele lepszymi możliwościami odprowadzania ciepła powstającego w wyniku hamowania poprzez zastosowanie w nich odpowiednio umiejscowionych żeberek i wyżłobień, które umożliwiają lepszą cyrkulację powietrza pomiędzy powierzchniami ciernymi, a tym samym lepsze chłodzenie.

Skuteczność hamowania może zostać jeszcze zwiększona poprzez zastosowanie materiałów i kształtów tarcz umożliwiających jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła oraz pyłów powstających w wyniku tarcia. Do tego celu stosuje się tarcze wiercone, nawiercane oraz tarcze hamulcowe nacinane. Nasze produkty charakteryzują się wysoką trwałością i przez cały okres użytkowania zachowują wysokie właściwości cierne i mechaniczne.

Należy jednak pamiętać, że tarcze hamulcowe są elementem eksploatacyjnym każdego pojazdu i z czasem również one ulegają zużyciu. Dlatego dla zapewnienia maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy zaleca się przeprowadzanie okresowych kontroli grubości tarcz hamulcowych oraz ich kompleksowe wymiany.

Skontaktuj się z nami!

Nie wiesz jakie tarcze hamulcowe będą odpowiednie do Twojego samochodu? Skontaktuj się z nami mailowo na adres biuro@motoszef.pl, zadzwoń na +48 605 496 665 lub +48 728 906 583 albo zostaw nam wiadomość na Chacie - nasz zespół znajdzie i dobierze odpowiednie części do układu hamulcowego Twojego samochodu. Korzyści? - 100% trafne dopasowanie części, oszczędność czasu, kosztów oraz pewność, że zakupione części będą pasować do Twojego auta.