Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

 Możliwa dostawa na sobotę kurierierem DPD +20zł

Części samochodowe do SAAB

Szukasz części motoryzacyjnych do SAAB? Wybierz model z poniższej listy i sprawdź nasz szeroki asortyment auto części do SAAB:

Twoje auto uległo awarii, a może części wymagają wymiany z powodu zużycia? Wybierz do swojego auta marki Saab części, dzięki którym auto odzyska sprawność i pozwoli Ci podróżować wygodnie oraz bezpiecznie. W naszym asortymencie znajdziesz komponenty spełniające najwyższe standardy, dostępne w atrakcyjnych cenach. Oferujemy części Saab najczęściej poszukiwane przez użytkowników, a także niezbędne akcesoria samochodowe. W naszym katalogu znajdziesz zarówno oryginalne części Saab, jak i części zamienne od sprawdzonych producentów. Doskonale wiemy, że jedynie wysokiej jakości części pozwolą utrzymać auto w optymalnym stanie. Właśnie dlatego możesz mieć pewność, że części do Saaba oferowane przez nasz sklep internetowy to właściwy wybór dla Twojego samochodu. Postaw na niezawodne części samochodowe Saab i czerp przyjemność z każdej przebytej trasy.

Sprawdź nasz katalog części Saab - wszystkie znajdujące się w nim komponenty posiadają numery identyfikacyjne, dzięki którym proces wyszukiwania i zamówienia potrzebnej do Twojego auta Saab części potrwa zaledwie kilka minut. A jeśli masz jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kompleksową obsługę - od profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru odpowiednich części do Saaba, aż po niezwłoczną realizację zamówień. Poznaj naszą ofertę, zobacz, jakie części samochodowe Saab przygotowaliśmy w katalogu i postaw na sprawdzone rozwiązania.

Historia marki Saab

Saab, czyli Svenska Aeroplan Aktie Bolage to marka, która cieszy się na rynku europejskim coraz większym zainteresowaniem. Została ona założona w 1937 roku w Szwecji. Początkowo była to firma funkcjonująca w branży lotniczej. Dopiero po pewnym czasie działalności wkroczyła ona na rynek motoryzacyjny. Pierwsze samochody osobowe pojawiły się w ofercie po drugiej wojnie światowej, kiedy popyt na samoloty myśliwskie znacząco się zmniejszył. Był to idealny moment na to, aby rozszerzyć profil działalności. Oczywiście nie zrezygnowano całkiem z produkcji myśliwców. Stworzono autonomiczny dział, który specjalizował się w produkcji samochodów. Nosił on nazwę Saab Automobile AB. Pierwszy prototyp samochodu osobowego to Ursaab 92001. Został on doceniony z uwagi na znakomite parametry aerodynamiczne. Pracę nad tym modelem trwały do 1946 roku. To właśnie wtedy auto trafiło do sprzedaży. Początkowy nakład nie był jednak zbyt wysoki, gdyż wynosił jedynie 700 sztuk. Priorytetem marki Saab był najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dążono do tego, aby zapewnić wysoki komfort użytkowania pojazdu. Ciekawym jest, że przedsiębiorstwo zdecydowało się na fabryczny montaż klatki bezpieczeństwa w samochodzie.

Najpopularniejsze modele Saab

W roku 1955 powstał świetnie znany model Saab 9-3. Zamontowano w nim dwucylindrowy silnik o mocy 25 KM. Maksymalna prędkość, którą mógł rozwinąć ten model, wynosiła 100 km/h. Na tamten okres był to dość imponujący wynik. Interesującym faktem jest to, że początkowe modele marki Saab produkowane były wyłącznie w kolorze butelkowej zieleni. Wynika to z faktu, że w tamtych czasach był to jedyny dostępny barwnik. Służył on do produkcji sprzętu wojskowego, jednak po zakończeniu drugiej wojny światowej został on przekazany do innych celów produkcyjnych. Saab 9-3 trafił na rynek USA, gdzie cieszył się ogromną popularnością. Niedługo potem powstał prototyp modelu Gran Turismo 750. Po raz pierwszy został on zaprezentowany właśnie w Stanach Zjednoczonych. Ten model Saaba posiadał podwójny gaźnik. Silnik o mocy 50 KM pozwalał osiągać znacznie wyższe prędkości. Innowacją było również zastosowanie pasów bezpieczeństwa, które pojawiły się w pojazdach marki Saab pierwszy raz.

Prawdziwą dumą marki Saab był model 96. Jego premiera miała miejsce w 1960 roku. Generował on wysoki poziom sprzedaży przez kolejne dwadzieścia lat. Śmiało można powiedzieć, że jest to kultowy model dla marki Saab. W 1986 roku na rynku pojawił się również model Saab 99. Został on wyposażony w podgrzewane fotele, a także modernistyczne zderzaki. Nowością były również spryskiwacze oraz wycieraczki, które znajdowały się na przednich światłach pojazdu. Na uwagę zasługuje również fakt, że Saab 99 był wyposażony w silnik z elektrycznie sterowanym wtryskiem paliwa. Maksymalna moc silnika to 110 KM.

W okresie 1970-80 marka Saab wprowadziła wiele zmian. Zmodyfikowano m.in. sposób numeracji pojazdów. To właśnie w tym okresie powstał Saab 900, który został sprzedany w nakładzie około 900 tysięcy sztuk. Do dziś uchodzi on za jeden z najlepszych modeli tej marki. Duże znacznie ma również to, że w tym modelu pojawiło się wspomaganie ABS. W roku 1985 koncern GM zakupił połowę udziałów przedsiębiorstwa Saab. Niestety nie poprawiło to sytuacji finansowej marki, która powoli zbliżała się do bankructwa. W 2011 roku aktualny właściciel Saaba złożył wniosek o ogłoszenie upadłości firmy. Było to równoznaczne z końcem historii marki Saab.

TOP-5 MODELI MARKI SAAB

Auto części Saab w naszym sklepie internetowym

Wszystkie produkowane dla aut marki Saab części, oferowane przez nasz sklep internetowy, to komponenty pochodzące z legalnej dystrybucji, cechujące się doskonałą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. W naszym asortymencie znajdziesz części zamienne Saab oraz części oryginalne, dzięki którym Twoje auto przez długi czas posłuży swoją funkcjonalnością. Wybierz niezawodną jakość i zgodność z normami - wybierz auto części do Saaba ze sklepu MotoSzef.