Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

zamówienia w czwartek do godz.17:00 możliwa dostawa w sobotę kurierem DPD +20zł

Części samochodowe do JEEP

Szukasz części motoryzacyjnych do JEEP? Wybierz model z poniższej listy i sprawdź nasz szeroki asortyment auto części do JEEP:

Chcesz wybrać części Jeep niezawodne, jak sama marka? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego. Doskonale wiemy, że dla optymalnego bezpieczeństwa użytkowania auta, elementy jego konstrukcji musi cechować najwyższa jakość. Właśnie takie, zaprojektowane dla aut marki Jeep części oferujemy. Wysoka odporność na uszkodzenia oraz trwała konstrukcja elementów wpływa zarówno na komfort jazdy, jak i na możliwość długotrwałej eksploatacji auta. Oferowane części do Jeepa to elementy przystosowane do potrzeb naszych klientów. W katalogu znajdziesz zarówno części zamienne Jeep, jak i części oryginalne, pochodzące od sprawdzonych producentów. Części Jeep, jakie sklep MotoSzef oferuje w najkorzystniejszych cenach na rynku to pewny wybór.

Przygotowany przez nasz sklep dla marki Jeep katalog części online obejmuje komponenty pasujące do najpopularniejszych modeli. Za jego pośrednictwem z łatwością odszukasz komponenty pasujące do Twojego auta - wszystkie zaprojektowane dla aut marki Jeep części, znajdujące się w katalogu, posiadają numery identyfikacyjne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierasz odpowiednie elementy. A jeśli masz wątpliwości, które części Jeep powinieneś zamówić, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać części do Jeepa, dzięki którym Twoje auto znów pozwoli Ci podróżować z przyjemnością. 

Historia marki Jeep

Marka Jeep kojarzona jest przede wszystkim z ekscytującymi wyprawami poza miasto. To pojazdy, które zostały stworzone z myślą o najcięższych warunkach otoczenia. Usatysfakcjonuje to nawet najbardziej wymagających. Historia opisywanej marki rozpoczyna się od Willys - Overland MA/MB, czyli modelu stworzonego w roku 1941. To właśnie wtedy rząd USA ogłosił przetarg na auto, które będzie mogło zostać wykorzystane przez tamtejszą armię. Priorytetem była niska waga oraz wysoka wytrzymałość i niezawodność. W konkursie wzięło udział aż 135 producentów. Sukces odniósł model o nazwie Willys MA - został on przystosowany do potrzeb wojska, a więc nie był to klasyczny samochód, który można było spotkać na ulicy. Wspomniany model był prototypem modelu Overland MB, który trafił do produkcji seryjnej. W roku 1950 Willys zmienił nazwę marki na "Jeep". Jest ona znana do dziś. Po zakończeniu wojny auta zostały sprzedawane klientom prywatnym. Były one wykorzystywane podczas jazdy w terenie, a także w branży rolniczej. Warto wiedzieć, że produkcja typowo terenowych modeli (Jeepa CJ-2A) nasiliła się już w latach 1945-49. Należy również wspomnieć o pierwszym samochodzie typu SUV (Willys Wagon), który był produkowany w okresie 1946-65. Był to pojazd kombi z zamkniętym nadwoziem. Należy dodać, że został on wykonany w całości ze stali, co było prawdziwą innowacją na rynku. Był to pierwszy tego typu pojazd, który był dostępny w sprzedaży detalicznej. Opisywany SUV posiadał siedem miejsc oraz napęd na cztery koła. Cechował się on wysoką funkcjonalnością oraz zwrotnością. Zapewniał wysoki komfort jazdy.

Kolejnym bardzo ważnym modelem był CJ-5. Został on wypuszczony na rynek w roku 1955. Jego produkcja trwała prawie 30 lat (aż do roku 1983). Warto podkreślić, że pojazd został maksymalnie dopracowany. To właśnie dzięki temu marka Jeep stała się prawdziwym pionierem, jeśli chodzi o pojazdy terenowe. Były one wykorzystywane nie tylko do celów turystycznych, ale również rekreacyjnych. Jeep wprowadził nie tylko napęd 4x4 w samochodach typu kombi, ale również poprawił napęd osi, czy też pracę skrzyni biegów. Sprawiło to, że model Jeep CJ-5 zapewniał wyjątkową wygodę, a zarazem bezawaryjność. Wydawał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla miłośników wypraw off-road. W roku 1963 wypuszczono na rynek model Jeep Wagoneer. Był on produkowany równe dwadzieścia lat. Na uwagę zasługuje fakt, że był to pierwszy pojazd marki Jeep, który posiadał automatyczną skrzynię biegów. Oczywiście zastosowano tu również napęd na cztery koła. Prawdziwą innowacją było również niezależne przednie zawieszenie. Marka Jeep opatentowała również technologię Quadra-Trac, czyli system stałego napędu na cztery koła. Został on wdrożony w 1973 roku. W 1984 roku pojawił się Jeep Grand Wagoneer. Ciekawym jest, że było to auto z segmentu Premium, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem gwiazd. Było ono kojarzone z luksusem.

Najpopularniejsze modele Jeep

Przełomowym modelem marki był również Jeep Cherokee, który został wypuszczony na rynek w 1974 roku. Był on nieco podobny do modelu Wagoneer, jednak nie posiadał aż tak dobrych parametrów użytkowych. Powstał on z myślą o młodych osobach poszukujących rekreacyjnych aut terenowych. W roku 1984 wyszedł na rynek Cherokee XJ, który były SUV-em na platformie samonośnej. W 1992 roku powstał Jeep Grand Cherokee, który był dużym SUV-em w jakości premium. Został on wyposażony w m.in. poduszkę powietrzną kierowcy, a także trzy różne napędy 4x4. Warto dodać, że napęd na cztery koła samoczynnie reagował na zaistniałe warunki drogowe. Był to flagowy model marki Jeep - na rynek wypuszczono jego trzy generacje. W 2013 roku pojawiła się również nowa generacja modelu Jeep Cherokee. To średni SUV, który posiada system odłączenia tylnej osi. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość energii, a tym samym zredukować zużycie paliwa. Na uwagę zasługuje również 9-stopniowa skrzynia biegów. Był to pierwszy SUV z segmentu średnich modeli, w którym zastosowano tego typu rozwiązanie. Wielką popularnością cieszy się również Jeep Renegade, który należy do małych SUV-ów sprawdzających się zarówno w warunkach terenowych, jak i miejskich.

TOP-5 MODELI MARKI JEEP

Auto części Jeep w naszym sklepie internetowym

Jeśli chcesz zadbać o bezawaryjność auta oraz zapewnić sobie możliwość długotrwałego użytkowania, wybieraj części Jeep najwyższej jakości. Komponenty, jakie znajdziesz w naszej ofercie, spełniają rygorystyczne normy i standardy założone przez markę. Dzięki temu oferowane do aut marki Jeep części samochodowe pozwolą Ci podróżować bezpiecznie i wygodnie. Sprawdź, jaką ofertę dla marki Jeep przygotował nasz sklep internetowy, odszukaj potrzebne komponenty - oryginalne części Jeep lub części zamienne i zapewnij sobie komfort jazdy.