Informacja rabatowa
Szefie, do darmowej dostawy brakuje tylko 500,00 PLN.
Produkt
Ilość
Cena brutto
Usuń
{{ item.Amount }}
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
Ilość: {{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Cena produktów 23% podatku VAT {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Value | number: 2 }} {{ ShoppingCartItems.data.TotalSummary.Gross[0].Currency }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}

zamówienia w czwartek do godz.17:00 możliwa dostawa w sobotę kurierem DPD +20zł

Części samochodowe do DACIA

Szukasz części motoryzacyjnych do DACIA? Wybierz model z poniższej listy i sprawdź nasz szeroki asortyment auto części do DACIA:

Przygotowane dla aut marki Dacia części, dostępne w naszym asortymencie, to komponenty cechujące się wysoką niezawodnością. Dzięki nim Twoje auto będzie funkcjonowało prawidłowo i pozwoli Ci cieszyć się komfortem jazdy przez długi czas. Oferujemy części Dacia pochodzące od renomowanych producentów, dostępne w najkorzystniejszych cenach na rynku - zarówno części zamienne Dacia, jak i części oryginalne. Nasz katalog części Dacia obejmuje komponenty wymagające najczęstszych wymian, jak i pozostałe części, a także niezawodne akcesoria. Postaw na części samochodowe Dacia z pewnego źródła i czerp przyjemność z codziennych podróży. Nie czekaj, zadbaj kompleksowo o swoje auto marki Dacia - nasz sklep Ci w tym pomoże.

Dlaczego warto wybrać części Dacia ze sklepu MotoSzef? Wszystkie, przeznaczone dla marki Dacia części samochodowe znajdziesz w przejrzystym katalogu. Przygotowany katalog części Dacia obejmuje komponenty posiadające numery identyfikacyjne - według nich szybko i łatwo wyszukasz odpowiedni element do danego modelu auta. Możesz także skorzystać pomocy naszych specjalistów, z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą, by pomóc Ci wybrać najlepsze części samochodowe Dacia - sprawdź, co przygotował nasz sklep!

Historia marki Dacia

Niewiele osób wie, że marka Dacia wywodzi się z Rumuni. W porównaniu do innych koncernów motoryzacyjnych funkcjonuje ona na rynku relatywnie niedługo, gdyż została ona założona 1966 roku. Warto wiedzieć, że przed nadaniem przedsiębiorstwu nazwy Dacia, nosiło ono nazwę Uzina de Autoturisme Pitesti. Śmiało można powiedzieć, że jest to firma, która zapoczątkowała jej powstanie. Od 1943 roku produkowano w niej części dla Renault. Dacia już od samego początku współpracowała z tym francuskim producentem, co w dużej mierze przyczyniło się do szybkiego rozwoju działalności. Natychmiast po wybudowaniu własnej fabryki w planach było wypuszczenie na rynek samochodu Dacia Mioveni. Należy jednak wiedzieć, że nie doszło do tego, gdyż w tym samym czasie marka Renault wyszła z propozycją bardzo korzystnej współpracy. Oczywiście marka Dacia przystała na tę propozycję i niedługo po tym podpisano umowę. Jeśli chodzi o pierwszy pojazd, który wyjechał z fabryki Dacia, to był to model wyprodukowany na wzór Renault 8. Mowa tutaj o aucie Dacia 1100, które zostało wyposażone w czterocylindrowy silnik o mocy 46 KM. Warto wiedzieć, że był on umieszczony z tyłu. Maksymalna prędkość, jaką można było rozwinąć, wynosiła 133 km/h.

Przez dość długi czas Dacia nie wyszła na rynek z własnym projektem. Początkowo produkowane pojazdy były jedynie odwzorowaniem samochodów Renault. Były one bliźniaczo podobne, a także charakteryzowały je niemal identyczne parametry. Oczywiście auta były wypuszczane pod logiem Dacia, jednak dla marki nie było to wystarczające osiągnięcie. Dążyła ona do tego, aby stworzyć coś samodzielnie od początku do końca. Właśnie dlatego w 1976 roku współpraca między Dacia, a Renault zakończyła się. Z tego powodu Dacia przestała bazować na technologiach tego producenta, a zaczęła wzorować się na podzespołach innych marek samochodowych. Początki nie były jednak tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Pierwszy samochód, który został w całości skonstruowany przez Dacia, czyli Dacia 500 Lastun okazał się porażką. Powstał on w latach osiemdziesiątych, kiedy władze Rumunii zgłosiły zapotrzebowanie na niewielkie i ekonomiczne samochody osobowe. Zainteresowanie autem było o wiele mniejsze, niż przewidywano. Słaba jakość wykonania, a także silnik o niewielkiej mocy, to główne powody niskiego poziomu sprzedaży. Dacia jednak postanowiła poprawić swoje projekty i stworzyć model, który naprawdę będzie godny zainteresowania. W roku 1998 stworzono model Dacia Nova. Konstrukcja pojazdu była połączeniem wielu rozmaitych technologii. Należy jednak podkreślić, że większość zastosowanych rozwiązań pochodziło od marek Peugeot oraz Renault. Nie były to więc nowości, których oczekiwało społeczeństwo. Technologie te były nie tylko zapożyczone, ale także dość przestarzałe, co nie działało na korzyść marki Dacia.

W roku 1999 Renault wykupił 51% udziałów marki Dacia. Model Dacia Nova został odświeżony i unowocześniony. Został on wypuszczony na rynek w roku 2000. Pojazd nosił nazwę Dacia SuperNova. Posiadał on wzmocniony silnik, który gwarantował o wiele lepsze osiągi. Warto wiedzieć, że koncern Renault zainwestował w modernizację fabryk Dacia ponad 500 mln euro. W roku 2004 z rumuńskiej fabryki wyjechał całkowicie nowy model o nazwie Dacia Logan. Stał się on prawdziwym hitem na rynku europejskim. Dacia Logan zachwycił przede wszystkim funkcjonalnym wyposażeniem, a także wysoką ekonomicznością. Był to typowo miejski model, który natychmiast zyskał rzeszę zwolenników. W kolejnych latach powstały inne świetnie znane modele, takie jak np. Dacia Sandero, Dacia Duster, Dacia Lodgy, czy też Dacia Logan.

Części samochodowe Dacia w ofercie sklepu MotoSzef

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz pasujące do większości najczęściej wybieranych aut marki Dacia części. Zarówno oryginalne auto części Dacia, jak i części zamienne cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu pozwolą Ci użytkować auto przez długi czas, minimalizując ryzyko awarii. Poznaj naszą ofertę i przekonaj się, że MotoSzef to sklep, oferujący części samochodowe Dacia, dzięki którym Twoje auto pozwoli Ci cieszyć się każdą podróżą.